Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast
Abonner
21:01:59

Nyhetsstudio

SisteMest lest
13:29 - NTB

Norsk Tipping utsatt for dataangrep – stenger Oddsen

Norsk Tipping ble søndag utsatt for et dataangrep, som førte til problemer med nettsiden og appen. Oddsen er midlertidig stengt etter angrepet.

Dataangrepet startet rundt klokken 12.20 tidlig søndag ettermiddag.

Et par timer senere var angrepet avsluttet, opplyser pressevakt Stian Simensen ved Norsk Tipping.

– På grunn av angrepet fikk vi ikke gjennomført oddsendringer på fotballkamper og sportsbegivenheter vi gir odds på, så da stanset vi oddsen på spill, sier pressevakt Stian Simensen ved Norsk Tipping til NTB.

Søndag spilles det fotballkamper i den norske Eliteserien, samt i OBOS-ligaen. Per nå får ingen satt penger på disse kampene slik som normalt.

– Vi jobber med å få oddsen opp igjen, og vi håper at vi får satt i gang igjen så raskt som mulig, sier Simsensen.

Norsk Tipping ble utsatt for lignende angrep i juni.

Et DDoS-angrep er et dataangrep som overbelaster en nettside eller server med falsk trafikk fra mange maskiner, slik at den slutter å virke for vanlige brukere.

Artikkelen fortsetter etter annonsen
annonsørinnhold
HP Norge
Lokal datakraft og dokumentert ytelse er avgjørende for en AI-utvikler
Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS