Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast
Abonner
14:00:39

Nyhetsstudio

SisteMest lest
13. feb. 2025, 10:09 - Redaksjonen

Nå vil vi se TV på TV-skjerm igjen, viser undersøkelse

Norske forbrukere ser mer TV og strømmeinnhold enn tidligere. 91 prosent ser det på et TV-apparat, som er 10 prosentpoeng flere enn i 2023.

Det viser en landsrepresentativ undersøkelse blant 1051 personer over 15 år, gjennomført av Norstat for Stiftelsen Elektronikkbransjen.

I januar oppga de spurte at de så lineær TV eller strømmeinnhold på i snitt 1,8 ulike plattformer. 31 prosent ser TV og strømmeinnhold på mobil eller PC, 24 prosent bruker nettbrett, men aller flest, 91 prosent, bruker TV.

– Vi er tilbake til at man ser TV på TV, sier administrerende direktør Jan Røsholm i Stiftelsen Elektronikkbransjen til NTB.

I fjor økte omsetningen for TV-apparater i Norge med 5,5 prosent og skjermene blir stadig større. Røsholm tror det kan være at flere har fått nok av å se TV-innhold på små skjermer:

– Det er klart du får en helt annen TV-opplevelse på en 65-tommers TV enn du får på en liten mobiltelefon.

Artikkelen fortsetter etter annonsen
annonsørinnhold
Telenor Cyberdefence
God hendelseshåndtering starter lenge før alarmen går
Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS