Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
23:41:37

Nyhetsstudio

SisteMest lest
31. des. 2024, 08:57 - NTB

Kina avviser anklager om hackerangrep mot USAs finansdepartement

Kina nekter for at en kinesisk statsstøttet aktør sto bak et hackerangrep mot det amerikanske finansdepartementet tidligere i desember.

– Kina har alltid motsatt seg alle former for hackerangrep, og vi er enda mer motstandere av spredning av falsk informasjon om Kina, sier talsperson for Kinas utenriksdepartement, Mao Ning, tirsdag.

Hackerangrepet skal ha funnet sted tidligere i desember, ifølge et brev til Kongressen som nyhetsbyrået AFP har sett.

Datainnbruddet førte til at hackerne fikk tilgang til noen av finansdepartementets arbeidsstasjoner, ifølge brevet, og dokumenter ble stjålet. Finansdepartementet mener det ble utført av en aktør med støtte fra den kinesiske staten.

– Vi har gjort standpunktet vårt om slike grunnløse anklager som mangler bevis, klart mange ganger, sier Mao.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Annonser
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS