Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
16:58:29

Nyhetsstudio

SisteMest lest
10:06 - Redaksjonen

Elhub forbereder seg på norgespris-kaos

Fra 24. september kan man logge seg inn på Elhub for å bestille norgespris. De er forberedt på stort trykk på nettsidene, men ber kundene være tålmodige.

– Vi har forberedt oss på at mange vil gå inn og bestille samtidig neste uke, og har utviklet og ytelsestestet løsningen for å håndtere dette, sier kommunikasjonssjef Christine Rynning-Tønnesen i Elhub til Nationen.

Elhub, som eies av Statnett, er Norges sentrale IT-system og datahub for kraftmarkedet.

1. oktober innføres norgespris i Norge, hvor man kan få en fastpris på strøm på 50 øre inkludert moms per kWh. Fra 24. september kan man logge seg in på elhub.no for å bestille.

Elhub understreker likevel at norgespris også kan bestilles etter 1. oktober.

– Vi er tydelige i vår kommunikasjon på at alle som bestiller til og med 1. oktober vil få norgespris fra 1. oktober. Så alle trenger ikke å logge seg inn første dag. Man kan også bestille norgespris etter 1. oktober, og da får man norgespris fra den dagen man bestiller, sier Rynning-Tønnesen.

Norgespris vil først være gjeldende fra 1. oktober. Binder du deg til avtalen, er du knyttet til denne ut 2026.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Annonser
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS