BREDBÅND

Vet ikke hvordan kjernenett-millionene skal brukes

Ingen vet helt hvordan de 40 millioner kronene fra regjeringen kan gjøre mest nytte for seg.

Hvor mye som må skjøtes, sveises og samkjøres før vi har et nasjonalt kjernenett nummer to, gjenstår å se. Og kanskje skal ikke engang de offentlige midlene gå til tilbyderne, men heller til dem som etterspør kjernenettet.
Hvor mye som må skjøtes, sveises og samkjøres før vi har et nasjonalt kjernenett nummer to, gjenstår å se. Og kanskje skal ikke engang de offentlige midlene gå til tilbyderne, men heller til dem som etterspør kjernenettet. Bilde: Colourbox

I mars i fjor ble det klart at regjeringen gjennom Nasjonal transportplan har satt av 80 millioner kroner til et nytt, nasjonalt kjernenett. Midlene skal stimulere kommersielle aktører til å stable på beina et alternativ til det landsdekkende kjernenettet fra Telenor.

Les mer om: