MOBIL

Ukraina-krigen, et dystert bakteppe for det første Jammetest Forum

Samarbeid var kanskje det ordet som ble nevnt oftest da industri og myndigheter møttes til Jammetest Forum.

Panelet som drøftet jamming og spoofing var i grunnen nokså enige om både at det er viktig å fortsette øvingen og at temaet berører så mange deler av samfunnet at samarbeid på tvers er sentralt.
Panelet som drøftet jamming og spoofing var i grunnen nokså enige om både at det er viktig å fortsette øvingen og at temaet berører så mange deler av samfunnet at samarbeid på tvers er sentralt. Håvard Fossen

Arrangementet «Jammetest 2022» ved tettstedet Bleik på Andøya fra 19. til 23. september 2022 samlet myndigheter, bilprodusenter og internasjonale teknologileverandører fra hele Europa til testing av hva som skjer med navigasjonssignaler (GNSS) når disse forstyrres – jamming – og forvrenges – spoofing.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.