MOBIL

Tror 5G-utbyggingen blir brukerdrevet

Telenor-gruppens tekniske direktør, Ruza Sabanovic, tror mye i 5G løses i 4G på kortere sikt. Hun forventer at 5G vil bli bygd ut der brukerbehovet krever det først.

Teknologidirektør Ruza Sabanovic i Telenor Group tror vi vil se at 4G kommer til å løse mange av de oppgavene det snakkes om at 5G skal løse.
Teknologidirektør Ruza Sabanovic i Telenor Group tror vi vil se at 4G kommer til å løse mange av de oppgavene det snakkes om at 5G skal løse. Bilde: Håvard Fossen, Insidetelecom.no

– Om et fiskebruk trenger tjenester som 5G-teknologien kan levere, da kan vi bygge ut 5G i området, sier montenegrineren Ruza Sabanovic, som 12. oktober hadde fungert som teknologidirektør for hele Telenor-gruppen i ett år.

Les mer om: