I en pressemelding skriver Telenor at selskapet er uenig i Konkurransetilsynets vedtak om å ilegge Telenor et overtredelsesgebyr på 788 millioner kroner. Dette er 118 millioner kroner mindre enn den varslede boten på 906 millioner kroner.
MOBIL
Telenor får bot på 788 millioner
Konkurransetilsynet har ilagt Telenor en bot på 788 millioner kroner etter granskinger fra 2012. Telenor vil anke saken.

Telenors Skandinavia-sjef, Berit Svendsen, er ikke enig i boten fra Konkurransetilsynet, selv om den er 118 millioner kroner lavere enn først varslet. Nå skal avgjørelsen granskes og en anke sannsynligvis innleveres i løpet av seks måneder. Foto: Håvard Fossen, Insidetelecom.no
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
