MOBIL

Telenor-deleid selskap vil ha mer regulering av Telenor-bredbånd

Allente, som leverer TV-innhold i Norden, ønsker at Telenor må gi grossisttilgang til trådløst bredbånd også der de har fiber.

Allente, som er eid halvt om halvt av Telenor og Nent, selger fast trådløst bredbånd via antenner på husveggen, i tillegg til TV-innhold.
Allente, som er eid halvt om halvt av Telenor og Nent, selger fast trådløst bredbånd via antenner på husveggen, i tillegg til TV-innhold. Staale Lervik
Håvard FossenHåvard FossenJournalist
26. jan. 2022 - 08:01

Dette kommer fram i et svar til Nasjonal kommunikasjonsmyndighets høring om tilgang i grossistmarkedet for faste aksessnett, kalt marked 3a og 3b på bransjesjargongen.

Les mer om:
Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.