MOBIL

Nomeland: Vil ha et beredskaps-abonnement på mobil med esim

Oppfordrer myndighetene til å forberede nasjonal gjesting etter mønster fra Ukraina.

Kennet Nomeland i Forsvarsmateriell, Pål Wien Espen i Nasjonal kommunikasjonsmyndighet og Telia Norge-sjef Stein-Erik Vellan i samtale om 5G under Arendalsuka.
Kennet Nomeland i Forsvarsmateriell, Pål Wien Espen i Nasjonal kommunikasjonsmyndighet og Telia Norge-sjef Stein-Erik Vellan i samtale om 5G under Arendalsuka. Foto: Håvard Fossen
Håvard FossenHåvard FossenJournalist
19. aug. 2022 - 08:33

Det var på tampen av en samtale om 5G i Norge, arrangert av Telia, at Kennet Nomeland i Forsvarsmateriell benyttet anledningen til å komme med oppfordringer til både myndighetene og teleoperatørene i Norge, da samtalen dreide inn på om vi trenger en plan B i krise og krig.

Les mer om:
Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.