Netcom selger «3G»-frekvenser til Ice for én krone

For å få Konkurransetilsynet til å godkjenne kjøpet av Tele2 foreslår Netcom nå å selge frekvenser i 2100 MHz-båndet til Ice for én krone.

Netcom-sjef August Baumann jobber hardt for å få lov til å kjøpe Tele2-sjef Arild Hustads virksomhet. Nå foreslås det å selge både Tele2-nettet og  frekvenstillatelsene til Ice.
Netcom-sjef August Baumann jobber hardt for å få lov til å kjøpe Tele2-sjef Arild Hustads virksomhet. Nå foreslås det å selge både Tele2-nettet og frekvenstillatelsene til Ice. Bilde: Håvard Fossen, Insidetelecom.no

Det siste forslaget til såkalte «avhjelpende tiltak» for å sukre grøten når Konkurransetilsynet skal fatte en avgjørelse om Netcom/Teliasonera skal få kjøpe Tele2s norske virksomhet, er på bordet. Det nye er at Netcom selger frekvenstillatelser i 2100 MHz-båndet for ei krone. Det går fram av et brev til Konkurransetilsynet der Netcom oppsummerer sine forslag til tiltak.

Les mer om: