Microsoft kan ha tapt mobilkampen

Overgangen fra pc- til mobilsentrisk IT har vært tøff for Microsoft. På samme måte som IBM ikke klarte overgangen til PC, kan tap i kampen om å bli ledende operativsystem på mobilen føre Microsoft inn i skyggenes dal.

<p>Arne S&oslash;iland har arbeidet i Post- og teletilsynet, som IT- og    telejournalist i Computerworld og som PR-r&aring;dgiver for flere st&oslash;rre IT-    og teleselskaper. Han er i dag ansatt som kommunikasjonsr&aring;dgiver i    Norges vassdrag- og energidirektorat (NVE).</p>
<p>Arne S&oslash;iland har arbeidet i Post- og teletilsynet, som IT- og telejournalist i Computerworld og som PR-r&aring;dgiver for flere st&oslash;rre IT- og teleselskaper. Han er i dag ansatt som kommunikasjonsr&aring;dgiver i Norges vassdrag- og energidirektorat (NVE).</p>

Sjefen for Microsofts mobilsatsning Windows Phone 7, Terry Myerson, har ifølge Cnet sagt at det vil ta Microsoft fem år å lage et produkt alle vil ha.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.