Siden desember 2015 har alle Tesla Model S-modeller blitt levert med et simkort og et abonnement på Spotify Premium. Strand mener at bilprodusenten ved å kjøpe simkort og datatrafikk som selskapet så selger i en pakke med en kommunikasjonsenhet (bilen), gjør Tesla til en mobiloperatør.
MOBIL
Klager Tesla inn for brudd på nettnøytraliteten
Teleanalytiker John Strand vil provosere fram endringer i en forordning han beskriver som et «fortolkningsmareritt».

Teleanalytiker John Strand vil synliggjøre at EUs nettnøytralitetsregler får vilkårlige utslag. Derfor har han klaget Tesla inn for svenske og nederlandske teleregulatører. Bilde: Håvard Fossen, Insidetelecom.no
Les mer om:
Del
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.