Danske John Strand har fulgt det norske telemarkedet i mange år og er ikke imponert over norske myndigheters bidrag til å skape en seriøs utfordrer til Telenor. Han konstaterer at Telenor har en unik posisjon i Norge, sett med internasjonale øyne.
MOBIL
– Forsterker duopolet!
Konkurransetilsynet bør kreve avhjelpende tiltak for å godkjenne Telias kjøp av Get TDC, fordi fusjonen forsterker det norske teleduopolet, mener teleanalytiker.

Den danske teleanalytikeren John Strand i Strand Consult mener Konkurransetilsynet kan komme til å kreve avhjelpende tiltak for å godkjenne Telias kjøp av Get TDC, fordi kjøpet gjør det norske teleduopolet enda vanskeligere å konkurrere mot. Foto: Håvard Fossen, Insidetelecom.no
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
