Finland investerer 970 millioner i sikkerhet

Landet som ga verden Nokia sikter på bli nordisk senter for digital tillit og sikkerhet, og investerer 100 millioner euro.

Slik er vi vant til å tenke på Finland: Vinter, masse vann og masse skog. Og det stemmer selvsagt, men landet er teknologisk svært langt framme på en rekke områder. Nå skal dette utnyttes til å bli et fyrtårn på cybersikkerhet i Norden.
Slik er vi vant til å tenke på Finland: Vinter, masse vann og masse skog. Og det stemmer selvsagt, men landet er teknologisk svært langt framme på en rekke områder. Nå skal dette utnyttes til å bli et fyrtårn på cybersikkerhet i Norden. Asko Kuittinen, Business Finland

Det er den statsfinansierte organisasjonen Business Finland, noenlunde tilsvarende Innovasjon Norge, som melder at de starter programmet «Digital Trust Finland». Det skal fokusere på samarbeid mellom finske selskaper og det voksende globale markedet for tillitsbaserte forretningsmodeller og løsninger.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.