MOBIL

Deler spektrum med forsvaret

Teknologiselskapene Ericsson, Red Tech og Qualcomm har satt i gang en stor test av fredelig sameksistens med forsvaret i deres spektrum.

Forsvaret, her representert ved jagerflyet F35, er i mange land en stor eier av frekvensressurser som passer til framtidas mobilnett. Blant annet til radar. Utnyttelsen av disse frekvensene er ofte lite effektiv, og det letes etter metoder for å dele på frekvensene.
Forsvaret, her representert ved jagerflyet F35, er i mange land en stor eier av frekvensressurser som passer til framtidas mobilnett. Blant annet til radar. Utnyttelsen av disse frekvensene er ofte lite effektiv, og det letes etter metoder for å dele på frekvensene. Bilde: Lockheed Martin

Noe av bakgrunnen for testen av teknologien «licensed shares access» (LSA) i Frankrike, er en rapport fra 2013 som forsøkte å forutse utviklingen innen mobil databruk fram mot 2030.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.