MOBIL

Frekvenspenger og ambisjoner

I 2025 har Norge flere transportnett enn i dag, vi er attraktive som datasenternasjon, konkurransen er god, sikkerheten er i høysetet og fiberressursene har funnet hverandre, skriver Nkom-sjef Torstein Olsen. 

Direktør Torstein Olsen i Nasjonal kommunikasjonsmyndighet er forberedt på at deres forslag og ambisjoner om sikkerhet og robusthet i nasjonale nettverk, vil skape debatt.
Direktør Torstein Olsen i Nasjonal kommunikasjonsmyndighet er forberedt på at deres forslag og ambisjoner om sikkerhet og robusthet i nasjonale nettverk, vil skape debatt. Bilde: Håvard Fossen, Insidetelecom.no

Da vi i fjor fikk i oppdrag av Samferdselsdepartementet å utrede hva som skal til for å dempe sårbarhetene knyttet til at vi bare har ett fullstendig transportnett, og samtidig ta posisjon som et datasenterland, formulerte vi denne ambisjonen:

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.