Den tekniske løsningen som skal være en fleksibel plattform for utvikling av nye tjenester til fiber- og kabel-tv-kundene, har ifølge teknisk direktør Frode Støldal kostet flere hundre millioner kroner å utvikle. Helt presis på investeringen ønsker han ikke å være, men sier det dreier seg om mindre enn to prosent av Telenor Norges totale investeringer. Løsningen har tatt nær tre år å få på plass og er laget i samarbeid med Ericsson.
BREDBÅND
Ny tv-løsning for et par hundre millioner kroner
Torsdag tok Canal digital kabel-tv i bruk sin nye plattform, foreløpig for 70 prosent av kundene. T-We er navnet på løsningen som har kostet flere hundre millioner kroner å utvikle.

Teknisk direktør Frode Støldal i Telenor Norge forteller at det er lagt ned store ressurser i utviklingen av en ny plattform for Canal Digital Kabel-tv. Bilde: Håvard Fossen, Insidetelecom.no
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
