BREDBÅNDSUTBYGGING

Bransjen og Bygdekvinnelaget vil tidoble bredbåndsambisjonene

Og nå har Helleland svart på bransjeorganisasjonenes oppfordring om å heve bredbåndsmålet fra 100 megabit til 1 gigabit per sekund.

Distrikts- og digitaliseringsminister Linda Hofstad Helleland vil ikke øke bredbåndsmålet til 1 Gbps. I et brev til 18 organisasjoner skriver hun at Norge er i ferd med å bli et gigabitsamfunn med dagens mål om minst 100 Mbps-bredbånd til alle i løpet av 2025.
Distrikts- og digitaliseringsminister Linda Hofstad Helleland vil ikke øke bredbåndsmålet til 1 Gbps. I et brev til 18 organisasjoner skriver hun at Norge er i ferd med å bli et gigabitsamfunn med dagens mål om minst 100 Mbps-bredbånd til alle i løpet av 2025. Kollasj: Ricardofoto/Inside Telecom

IT-bransjen og – av alle – Norges Bygdekvinnelag har i sommer kranglet med regjeringen om farten på bredbåndsutbyggingen i Norge. Bygdekvinnelaget har gått ut med støtte til de 18 bransjeorganisasjonene som i vår bad Stortinget skjerpe ambisjonene for bredbåndsutbyggingen.