Fredag ble det kjent at Telenor-konsernet skiller ut infrastruktur i Norge og plasserer den i det norske selskapet Telenor Infra. Detaljene var ikke kjent da nettstedet E24 avslørte nyheten, men Telenor har nå bidratt overfor Inside Telecom til å konkretisere litt mer hva som skal flyttes over til Infra.
MOBIL
Beholder basestasjoner, skiller ut mobilmastene
Radio, antenne og transmisjon beholdes i Telenor Norge når passiv infrastruktur skilles ut. Også fibernettet forblir i Telenor Norge.

Når Telenor skal bytte ut dagens basestasjoner vil de nye antennene bli hengt opp i master eid av det nye Telenor Infra. Her et bilde fra Ericsson, som viser plassering av en antenne. Foto: Ericsson
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.
