Nye 50 millioner til bredbånd

Regjeringen setter av 50 millioner budsjettkroner for å opprettholde bredbåndstilgangen i Norge mens Telenor faser ut kobbernettet.

Digitaliseringsminister Nikolai Astrup har funnet 50 ekstra millioner kroner som skal bidra til å gi bredbånd på steder der de kommersielle aktørene ikke vil bygge ut helt på egen regning.
Digitaliseringsminister Nikolai Astrup har funnet 50 ekstra millioner kroner som skal bidra til å gi bredbånd på steder der de kommersielle aktørene ikke vil bygge ut helt på egen regning. Håvard Fossen
13. mai 2019 - 08:35

– Det har vært en fantastisk utvikling i bredbåndstilbudet de siste fem årene, der en million flere har fått høyhastighetsnett. I tillegg har vi verdens raskeste mobilnett, og nesten 100 prosent av befolkningen har tilgang til 4G, sier digitaliseringsminister Nikolai Astrup (H) til NTB.

Les mer om:
Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.